جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

اعتبار...

  عرض شود که درسهای بسیاری هست برای یاد گرفتن در هر انتخاباتی که می آید و میرود. فعلا که همانند همیشه اولین اتفاقی که در ایران افتاد این بود که مراکز قدرت تلاش میکنند که حرکتی که حول محور برداشت تحریم ها و دیپلماسی منطقی شروع شده بود همانجا متوقف شده و بیش از این درد سر درست نکند! این طور نشود که همین حرکت مردمی بخواهد اکثریت مجلس را نیز گرفته و کشور را آن طور که صلاح میداند اداره کند. درست است که این مساله از قسمتهای همیشگی سیاست همه کشورهاست، اما این واقعیت هیچ زیاده خواهی و طغیانی را توجیه نمیکند.

  قسمتی از این بازی در کنترل ماست و قسمتی از آن نیست. این طور نباید باشد که آنقدر طرف مقابل را تحلیل و تماشا کنیم کهقسمت خودمان فراموشمان بشود. البته این بازی کاملا تکراریست! اما درسی که ما میتوانیم بگیریم لازم نیست تکراری باشد. اگر قرار باشد دوباره تمام وقت ما صرف مناظره در باب این که رای دادن آیا امید است یا توهین به شخصیت ها و آرمان ها و ... ما همین بازی را دوباره خواهیم دید.

  تفاوتی اساسیست بین انتخابات مجلس و ریاست جمهور و انتخابات مجلس به آیین مردمسالاری نزدیکتر و از موجهای هیجانی ملی دورتر است، هر چند که شاید در بسیاری از شهرها رقابت و انتخاباتی باقی نمانده باشد و نمایندگان ااز پیش برنده با وقاحتی مثال زدنی به سمت پیروزی پیش بروند و نامهای مذهبی و فضایل اخلاقی بزرگ از زبانشان نیفتد!

  پ.ن.

  ما اکثر العبر و ما اقل الاعتبار

  پ.پ.ن.

  در انتخابات درون حربی امریکا "تد کروز" همان طور که حدس زده میشد در حال پیش روی خواهد بود تا با "هیلاری کلینتون" رقابت کند. دمکراسی رسمی، اگر مردمش مواظبتش نکنند، ظاهرا به هیچ تفاوتی نمی انجامد!


  این مطلب تا کنون 15 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 13 بهمن 1394
  منبع
  برچسب ها : انتخابات ,بازی ,مجلس ,انتخابات مجلس ,
  اعتبار...

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر